Proziaki lepsze niż prozac!

Rzecz o przedsiębiorczych paniach i motocyklistach mających znaki w poważaniu głębokim.

W poszukiwaniu widoków w Beskidzie Sądeckim warto wybrać się do Woli Kroguleckiej, gdzie niedawno powstała platforma widokowa o nietypowym spiralnym kształcie. Zwana jest Ślimakiem.

Platforma szybko zyskała na popularności z uwagi na łatwość dotarcia. Asfalt prowadzi na sam szczyt – noszący miano, o ile się nie mylę – Dzielnica, mogący się pochwalić 539 metrami wysokości. Choć tuż przed wierzchołkiem postawiony jest znak z zakazem wjazdu w weekendy, część osób w tym miejscu doznaje ślepoty. Tak było w przypadku grupy motocyklistów, która swoimi ryczącymi rumakami dojechała pod platformę. Wiadomo motocykliści jeżdżą, nie chodzą.

Z platformy najbardziej okazałe widoki rozciągają się w kierunku Pasma Radziejowej. Podziwiać można wzniesienia Beskidu Wyspowego, Pogórze Rożnowskie oraz Miejską Górę w Starym Sączu. By nie zgadywać, co się widzi, można podeprzeć się ściągą w postaci tabliczki z opisem szczytów, umieszczona na poręczy platformy. My po tylu latach pobytu w tych stronach bez problemu rozpoznajemy Kicarza i zamek w Rytrze 😉

Na szczycie mogliśmy się przekonać, jak przedsiębiorcze są panie. Lokalne Koło Gospodyń Wiejskich postawiło przy Ślimaku namiot, w którym oferują coś na ząb. Specjały przepyszne, warto się skusić. Polecamy! Proziaki lepsze niż prozac! Miejsce dobre na odpoczynek. Są ławki, wiata do grillowania i mały plac zabaw.  

Jak dojechać? Wola Krogulecka leży w pobliżu trasy 87 z Piwnicznej do Nowego Sącza. W centrum wsi Barcice skręcamy w prawo. Do celu wiodą nas znaki informacyjne. Pod górę jedziemy niebieskim szlakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *