Leśne Molo w Starym Sączu

Jedną z nowszych atrakcji Starego Sącza jest, ukończona pod koniec 2021 roku, ścieżka w koronach drew, zwana również Leśnym Molo. Powstała na Miejskiej Górze (420 m n.p.m.) i szybko stała się punktem obowiązkowym każdej wycieczki w te strony. Gwarantuje piękne widoki i dreszczyk emocji, gdy stoi się na szklanej tafli wysoko nad ziemią.  

Auto zostawiamy na rynku w Starym Sączu. Ulicą Królowej Jadwigi docieramy do drogi (450 metrów podejścia) prowadzącej na Miejską Górę. Od wielu lat uroczysko jest chętnie wybierane przez mieszkańców Starego Sącza jako miejsce wypoczynku, stąd jego potoczna nazwa to Góra Parkowa. Dawniej działała tu skocznia narciarska (najlepsi skakali na odległość ponad 30 metrów) oraz tor saneczkowy. Teraz teren zachęca do spacerów, biegów lub jazdy rowerem. Można zrobić mniejszą lub większą pętlę pośród porastających wzgórze jodeł, świerków i modrzewi. Niemal wszyscy kierują się od razu na Leśne Molo, więc na ścieżkach przyjemne pustki.

A jak trafić na Leśne Molo? Podążaj za szklanymi kulami, zwanymi kroplami rosy, będącymi elementami ścieżki przyrodniczej. Makiety umieszczone wewnątrz przedstawiają kumaka górskiego w różnych fazach rozwojowych.    

Turystyczną nowość, czyli ścieżkę w koronach drzew tworzy stalowo-drewniany pomost o długości ponad 200 metrów Punkt kulminacyjny to szklana platforma znajdująca się na wysokości 18 metrów nad ziemią. Z platformy piękny widok na Stary Sącz, Poprad, Nowy Sącz i wzgórza za nim, szczyty Gór Grybowskich z Jaworzem i Kozim Żebrem. Na platformie jest tabliczka z opisem, więc nie trzeba zgadywać, co się widzi.

W drodze powrotnej zahaczamy o platformę widokową na skraju lasu. Tutaj widoki również atrakcyjne.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *