Kaliskie działki na wysokości

Nowa jakość, nowy cel. Po zdobyciu Korony Gór Polski, zadaliśmy pytanie: co dalej? Okazuje się, że rankingów, list, zestawów i koron jest pod dostatkiem (choć podobno królowa jest tylko jedna). W Wielkopolsce również powstała lista zawierająca najwyższe wzniesienia w poszczególnych powiatach, zwana Koroną Wielkopolski. Na początek wybraliśmy się do niezbyt odległego Kalisza.  

Według danych klubu górskiego PTTK „Ornak” Gniezno, najwyższe wzniesienie Kalisza znajduje się na przedmieściach miasta, w kwadracie ulic: Bukowa, Botaniczna, Świerkowa i Skarszewska. To 146 m n.p.m.  Kierowała nami raczej intuicja niż drogowskazy. Najwyższy wydawał się pagórek porośnięty drzewami i krzakami. Sądząc po wydeptanej ścieżce i pozostawionych butelkach, miejsce ma swoich wielbicieli.   

Według innego źródła, najwyższe wzniesienie Kalisza (151 m n.p.m.) znajduje się na terenie Rodzinnego Ogrodu Działkowego „Dziewiarz”. Ten punkt cieszy się większą popularnością niż ten na przedmieściach. Jak informują działkowcy, turyści od czasu do czasu pojawiają się i pytają o niego. Jest ogólnie dostępny, ponieważ przebiega przez niego alejka. Widok jest imponujący (jak na możliwości centralnej Polski). Dostrzec można wieżę RTV i kościół we wsi Chełmce. To kolejny cel naszej wyprawy (najwyższe wzniesienie powiatu kaliskiego).

Chcąc dotrzeć do alejki, auto zaparkowaliśmy przy ul. Łódzkiej w Kaliszu.  

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *