Safari w Borysewie

Jedyne miejsce w Polsce, gdzie na wybiegach można oglądać białe lwy i białe tygrysy bengalskie. Rozległy teren, mnóstwo atrakcji dla najmłodszych z tresowaną foką w roli głównej – wszystko to sprawia, że do ZOO Safari w Borysewie przyjeżdżają tłumy turystów.

ZOO w Borysewie odwiedziliśmy, gdy przedsięwzięcie dopiero raczkowało. Prywatny ogród został bowiem założony w 2008 roku. Rok później – właśnie podczas naszego pobytu – sprowadzono tu pierwsze białe tygrysy bengalskie.

Obecnie Borysew szczyci się największą w Europie ekspozycją krokodyli nilowych, a dumą ogrodu są białe lwy i tygrysy. Goście zobaczą również: zebry, lamy, serwale, strusie, kangury, psy dingo, zebry, bawoły, surykatki – w sumie blisko 90 gatunków zwierząt.

Atrakcji przybywa z roku na rok. Na stronie internetowej ogrodu znaleźć można szczegółowe informacje dotyczące godzin karmienia zwierząt. Jest mini zoo, kolejka dla leniwców, dmuchańce, zadaszona wielka figlarnia, no i oczywiście sklepy z pamiątkami. Jak dla mnie zbyt jarmarcznie.

Borysew położony jest przy drodze 72 w okolicach Poddębic.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *