Płockie ZOO na tarasach

ZOO w Płocku mieści się na niewielkim lecz malowniczym obszarze, na opadających ku Wiśle tarasach, z których oglądać można położone niżej wybiegi.

Żyje tutaj blisko 580 gatunków zwierząt, wśród nich słonie indyjskie lwy, lamparty, pantery śnieżne, rzadkie ptaki. Chlubą ogrodu jest piętrowy pawilon gadów. Największymi względami cieszą się żółwie, których zimowe pomieszczenie to istna dżungla, a latem do ich dyspozycji jest… wybieg. Tylko temperament biegać im zbyt szybko nie pozwala. Z żółwiami sąsiadują krokodyle, węże, gekony i inne gady. Na dole w akwariach podziwiać można barwne ryby.

W Płocku znajduje się największa w Polsce i jedna z największych w Europie kolekcja tamaryn i marmozet, najmniejszych małp świata, zamieszkujących dżunglę Ameryki Południowej. Ruchliwe małpeczki są niewiele większe od kciuka.

Dla najmłodszych dzieci przygotowano Mini ZOO, dla nieco starszych – park linowy. Kogo rozbolą nogi skorzystać może z dobrodziejstwa drewnianego wózka. Wszystko oczywiście za dodatkową opłatą.

Płockie ZOO mieści się przy ul. Norbertańskiej 2 (dojazd ul. Kościuszki lub Mostową). Najbliższe miejsca parkingowe znajdują się przy ulicach: Norbertańskiej, Warszawskiej i Kawieckiego. Dla gości ogrodu udostępniony jest parking przy Zespole Szkół Technicznych przy Kilińskiego 4.

Rozpoczyna się majówka, więc trzeba swoje odstać w kolejce
Nie gadam z tobą! Nie, to ja z tobą nie gadam!
Pawilon z małpkami

Na zielonym leżaku
I po co się tak spieszysz?!
Gimnastyka po słoniowatemu

Tapir malajski
Królewska para ZOO w Płocku
Dziwny ten okaz
Hedwiga

Podano do stołu
Nie każdy lubi wizyty u fryzjera
Paski najmodniejsze w nadchodzącym sezonie
Kawalerka… dla dwojga
Widok na Wisłę
Płockie ZOO położone jest niezwykle malowniczo – na opadających ku rzece tarasach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *