Park Wieloryba w Rewalu

Oko w oko z groźnym zębatym rekinem, gorące uściski z żółwiem z Galapagos, pasowanie na pirata i mnóstwo ciekawostek na temat podwodnego świata i jego mieszkańców.

Park Wieloryba w Rewalu to jedna z największych rodzinnych atrakcji na Pomorzu Zachodnim. Zajmuje 2 hektary powierzchni, wysypanej złocistym piaskiem. Znajdziemy tu blisko 100 modeli morskich stworzeń w naturalnych rozmiarach, a przodownikiem wśród nich jest płetwal błękitny o długości 35 metrów. Poznamy mieszkańców Bałtyku, gigantów oceanu i potwory z głębin.

Przy każdym z modeli umieszczona jest tablica informacyjna z ciekawostkami na jego temat. Niektóre wiadomości były dla mnie nowością! Kogo przytłoczy nadmiar wiedzy może odpocząć na leżaku, hamaku lub w tawernie. Dzieci wyszaleć się mogą na dużym placu zabaw, dmuchańcach  i biorąc udział w grach zręcznościowych przygotowanych przez Jacka Sparrowa.

Na przejście parku, zapoznanie się z każdym z jego mieszkańców i skorzystanie ze wszystkich atrakcji trzeba przeznaczyć przynajmniej cztery godziny.

Park Wieloryba mieści się przy ul. Kamieńskiej 1 c w Rewalu, przy drodze nr 102 z Międzyzdrojów do Kołobrzegu. A tak na marginesie – trasę tę pokonałam pieszo po piachu.

Wejście do Parku Wieloryba
Foka z Bałtyku
Tasza, czyli zając morski. Zwierzak posiada na stronie brzusznej przyssawkę, która służy do przytwierdzania się do kamieni
Zapraszam na talerz
Pstrąg potokowy
Smaczna flądra
Buszujący wśród gałęzi
Kałamarnica i jej dziesięć ramion
Rozgwiazda
Wstęgor królewski mierzy aż 11 metrów. Porusza się wężowatymi ruchami, co prawdopodobnie przyczyniło się do powstania legend o wężach morskich. W Polsce nazywany jest królem śledzi
Orki to takie pandy, tylko że w wodzie i mają płetwy…
Czas na jogę
Wpływamy do Zatoki Rekinów
Bohater Spielberga
Szczęki. Próba ucieczki
Szczęki 2. Kolejna próba ucieczki
Szczęki 3
Płetwal błękitny od rufy…
…i od dzioba 😉
Sympatyczny potwór z morskich głębin
Rekin wielorybi
Żółw słoniowy z Galapagos
Żółw w uścisku
Wyspa Skarbów
Nie doczekał ratunku
Nie chciał się uczyć 😉
Ośmiornica potrafi odkręcić słoik
Muszelka 😉

Na treningu u pirata

Titanic
Szaleństwo na dmuchańcach
Co za uśmiech!
Oczytana koleżanka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *