Muzeum Kamieni

Jakiego typu muzeum możemy znaleźć w Kamieniu Pomorskim? Oczywiście Muzeum Kamieni.

Kierunek – baszta

Muzeum mieści się w pochodzącej z początku XIV wieku Baszcie Wolińskiej, jedynej która dotrwała do naszych czasów (a było ich osiem). Baszta położona jest na zachodnim krańcu Starówki i należy do najokazalszych gotyckich budowli obronnych w tych stronach. Stanowi przykład nietypowego rozwiązania z przejazdem bramnym z boku baszty obronnej. Z jej szczytu podziwiać można panoramę miasta, rozlewiska rzeki Dziwny i Zalew Kamieński.

W muzeum podziwiać można zbiory minerałów, skamieniałości, a także eksponaty pochodzące z… kosmosu. Znajdziemy tutaj na przykład różę pustyni, zwaną również różą piasku. Nazwa jest o tyle dziwna, że twór ów nie jest ani różą, ani nie jest z piasku. Jest to forma złożona ze zrośniętych ze sobą soczewkowatych kryształów gipsu.

Dzieci, będące fanami dinozaurów, z pewnością zainteresuje gniazdo jaj dinozaura kaczodziobego, fragmenty kości tyranozaura czy allozaura, a także film prezentujący życie olbrzymich prehistorycznych gadów.

Warto mieć przy sobie więcej gotówki, ponieważ w sklepiku z pamiątkami można nabyć przepiękną biżuterię.

Muzeum Kamieni w Kamieniu Pomorskim mieści się przy ulicy Słowackiego 1. Dojazd drogą 107 z Dziwnówka lub 103 z Trzebiatowa.

Przed muzeum
Schodami w górę
Muzealne eksponaty

Widoki z tarasu

W co można grać w Kamieniu? Kamień/papier/nożyce 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *